Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci

„Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki”

Leonardo da Vinci

ball

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci to metoda neurofizjologiczna opracowana przez niemiecką terapeutkę Barbarę Zukunft-Huber. Dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi, odkryła ona wiele prawidłowości dotyczących rozwoju kończyn dolnych. Trójwymiarowa terapia stóp jest metodą uwzględniającą fizjologiczny rozwój stóp dziecka w pierwszym roku jego życia.

Terapia ta stanowi podstawę do skutecznego, wczesnego diagnozowania i leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy.

Wady stóp nie są traktowane wyłącznie jako problem lokalny, ale rozpatrywane są w odniesieniu do całościowego rozwoju dziecka. Mogą one bowiem wynikać m.in.: z niewłaściwego rozwoju stawów biodrowych, z asymetrii w ułożeniu ciała dziecka czy też z zaburzeń o podłożu neurologicznym.

W Trójwymiarowej Manualnej Terapii Stóp wg Barbary Zukunft -Huber stosuje się charakterystyczne chwyty diagnostyczne, pozwalające zobrazować problem oraz oceniać efektywność terapii. Terapia manualna (specjalne chwyty mobilizujące i rozciągające) jest wzmocniona poprzez bandażowanie funkcjonalne, co pozwala utrzymać efekty prowadzonej terapii.

Zaletą terapii jest to, iż po odpowiednim instruktażu przeprowadzonym przez certyfikowanego terapeutę będziecie mieli Państwo możliwość codziennego oddziaływania terapeutycznego w warunkach domowych.

Terapia dedykowana jest dzieciom od trzeciego miesiąca życia do sześciu lat, choć największą skuteczność zauważa się w wieku noworodkowym i niemowlęcym.

Dzięki tej metodzie można leczyć następujące wady:

  • stopa płasko-koślawa
  • stopa sierpowata
  • stopa końska
  • stopa końsko-szpotawa
  • stopa piętowa
  • ograniczenia w obrębie stawów biodrowych
  • kombinacje powyższych problemów

ball
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. OK