Terapia karmienia Szczecin

Terapia karmienia jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, u których występuje silna awersja pokarmowa lub, które mają nietolerancje pokarmowe. Terapia karmienia jest też zalecana dzieciom z sensorycznymi trudnościami w jedzeniu i z zaburzeniami funkcji oralnych. U nas mogą Państwo skorzystać z terapii karmienia, którą przeprowadzamy na terenie Szczecina.

Jak przeprowadzamy terapię karmienia?

Terapia karmienia jest poprzedzona diagnozą, na podstawie której terapeuta będzie mógł przygotować indywidualny plan karmienia dziecka. Podczas przygotowywania programu żywieniowego specjalista bierze też pod uwagę zalecenia dietetyka, psychologa oraz alergologa. Podczas terapii młoda osoba będzie pracować nad przełamywaniem lęków w stosunku do wybranych produktów spożywczych oraz pozna nowe i smaczne produkty w formie zabawy. Terapia karmienia to także budowanie zdrowej relacji z żywnością i usprawnianie sensomotoryczne.

Co ciekawe, terapia karmienia może też odbywać się w domu pod okiem opiekunów dziecka. Wówczas młoda osoba wykonuje zadania domowe związane z danym produktem spożywczym i prowadzi dzienniczek karmienia. Praca w domu to czas, w którym dziecko może samodzielnie oswajać się ze żywnością i poznawać nowe smaki.

kosc
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. OK