Rehabilitacja dziecięca Szczecin

Rehabilitacja dziecięca ma na celu przywrócenie bądź polepszenie sprawności fizycznej, korektę wad postawy oraz zwiększenie wydolności mięśniowej. Rehabilitacja dziecka jest często długotrwałym procesem, który wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i doświadczenia ze strony terapeuty, ale też umiejętności nawiązania relacji z młodą osobą. Oferujemy Państwu rehabilitację dziecięca w Szczecinie, podczas której dziecko pozna poprawne wzorce ruchu i nauczy się wykonywania wielu ćwiczeń korekcyjnych.

Jak wygląda rehabilitacja dziecięca?

Rehabilitacja dziecięca rozpoczyna się od zdiagnozowania wady postawy i opracowania indywidualnego programu rehabilitacyjnego przez specjalistę. Podczas sesji rehabilitacyjnej dziecko pod okiem rehabilitanta wykonuje spersonalizowane ćwiczenia, których zadaniem jest korekta danego zaburzenia. Powszechnie stosowaną i wysoce skuteczną metodą rehabilitacji dziecka jest gimnastyka kompensacyjno-korekcyjna. Jest ona zalecana podczas leczenia wszelkich wad postawy, wad stóp i kończyn dolnych.

Ciekawą metodą rehabilitacji jest też masaż, którego zadaniem jest zredukowanie napięcia w ciele dziecka i wyciszenie i uspokojenie. Co więcej, masaż w połączeniu z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi może sprawić, że dziecko polubi proces rehabilitacji i chętniej będzie wykonywało dane ćwiczenia.

ball
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. OK